Pielęgnacja ciała

Zabieg wyszczuplająco-modelujący (infrared + liposukcja ultradźwiękowa + dermomasaż)

Zabieg ten ma na celu modelowanie sylwetki, zmniejszenie rozstępów, miejscowe odtłuszczenie, redukcję tkanki tłuszczowej, naciąganie skóry – ujędrnienie, a także likwidację zastojów limfatycznych ( tzw. obrzęk kończyn dolnych).  Zabieg polecany jest dla osób mających problemy z nadmiernym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w trudnych obszarach ciała: biodra, uda, pośladki, ramiona, talia.  Zabieg składa się z kilku etapów.

Urządzenie do liposukcji ultradźwiękowej posiada w zastosowaniu dwie głowice: IR oraz ULTRASONIC. Połączenie tych dwóch bodźców terapeutycznych sprawia, iż efekty kuracji są bardziej spektakularne.

Za pomocą głowicy ULTRASONIC dochodzi do uszkodzenia błon komórkowych adipocytów (komórek tłuszczowych), co w konsekwencji powoduje ich uwolnienie do krwioobiegu a następnie wydalenie z organizmu za pomocą wątroby. Poza rozbijaniem tkanki tłuszczowej następuje drenaż limfatyczny i wzmocnienie elastyczności skóry.

W czasie zabiegu miejsce aktywowane dodatkowo ogrzewane jest falą IR (podczerwień). Połączenie tych dwóch bodźców powoduje, że efekt zabiegu jest bardzo szybko widoczny, a sam zabieg całkowicie nieodczuwalny. Działanie fali IR dodatkowo sprzyja „upłynnieniu komórki tłuszczowej” i głębszemu wnikaniu fali ultradźwiękowej.

Jest to połączenie masażu mechanicznego z podciśnieniem, z jednoczesnym odciągnięciem fałdów skóry, czyli zassaniem i rolowaniem poprzez ruchome rolki. Dermomasażer wpływa na elastyczność, sprężystość i jędrność skóry (synteza kolagenu), działa na podskórną tkankę tłuszczową (pobudzenie lipolizy), redukje cellulitu, blizny i rozstępy, pobudza lokalne mikrokrążenia, zmniejsza obrzęki, przywraca prawidłowy metabolizm, poprze eliminację toksyn z organizmu.

Zabieg mający na celu przede wszystkim ujędrnienie skóry w wybranych partiach ciała. Dermomasaż usprawnia układ limfatyczny. Jest formą drenażu limfatycznego – tym samym poprawiamy lub likwidujemy obrzęki zastoinowe, poprawiamy czynność chłonki. To łatwy, bezbolesny i naturalny sposób na odzyskanie zdrowego wyglądu skóry. Jest to inaczej tak zwany masaż próżniowy.

Masaż antycellulitowy bańką chińską

Masaż antycellulitowy ma na celu usunąć cellulit, redukcję tłuszczu, zmniejszenie widoczności rozstępów i w efekcie wymodelowanie sylwetki.  Wykonuje się go z zastosowaniem baniek chińskich.  Po zabiegu w miejscu postawienia bańki pojawiają się wybroczyny, które wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni.

Czas zabiegu:  ok. 15-30 minut.

Częstotoliwość:  w seriach 10-12 zabiegów, z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie masaż wykonuje się przynajmniej raz w tygodniu.