Depilacja

Depilacja laserowa

depilacja light sheer2Laser LightSheer Desire przeznaczony jest do trwałego bardzo skutecznego usuwania owłosienia, łagodnych zmian barwnikowych oraz zamykania niebieskich naczynek.  LightSheer gwarantuje wykonanie zabiegów trwałej depilacji o nieporównywalnej do innych systemów skuteczności i bezpieczeństwie dla wszystkich typów skóry.

Liczba impulsów potrzebnych do depilacji danej powierzchni jest blisko 10-krotnie niższa w porównaniu z zabiegiem klasycznym, co powoduje radykalne skrócenie czasu zabiegu. Przykładowo zabieg nóg nową głowicą zajmuje zaledwie 20 minut, a nie jak poprzednio 2-3 godzin.

LightSheer Desire dzięki wysokiej mocy pozwala na zmniejszenie liczby seansów terapeutycznych i zapewnia nieporównywalną z innymi systemami skuteczność i lepszy rachunek ekonomiczny tak dla wykonującego zabiegi jak i dla pacjenta.

Przeciwwskazania:

  • Ciążą i okres karmienia piersią,
  • Infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (np. opryszczka),
  • Choroby skóry takie jak: bielactwo, łuszczyca, rybia łuska,
  • Skóra opalona naturalnie, w solarium bądź w wyniku stosowania preparatów brązujących lub samoopalających,
  • Stosowanie leków i ziół światłouczulających, jak również antybiotyków,
  • Wyrywanie włosów za pomocą pęsety, wosku czy depilatora (zaprzestać 4-8 tygodni przed zabiegiem),
  • Rozrusznik serca,
  • W przypadku zabiegu depilacji laserowej pach, nie wolno stosować preparatów typu Etiaxil, Antidral,
  • Depilacja laserowa jest skuteczna w przypadku włosów ciemnych,
  • Włosy jasne, siwe, rude.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

depilacja light sheerSkóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga, stosuj preparaty nawilżające (Dermosan, Nanobase, Alantan Plus) tydzień wcześniej, szczególnie przy depilacji laserowej nóg.

Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji. Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4-8 tygodni. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować kremem, choć ten ostatni sposób należy zakończyć tydzień wcześniej.

Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.

Preparaty o działaniu złuszczającym (peelingi) należy odstawić 1 tydzień wcześniej. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem. Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec!, nagietek, herbata Figura 1,2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.

Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 1 miesiąc po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.

Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub solarium to 4-6 tygodni.

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej

Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50.

Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki, które ustępują po kilku godzinach.

2-3 dni po zabiegu należy skórę traktować delikatnie, tzn. myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą, nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach), stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Termcool, delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób, preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.

Nie wolno stosować:  leków uczulających na słońce, dziurawca, nagietka, kosmetyków i leków złuszczających – min. do 2 tygodni po zabiegu, kremów z witaminą A, C ani z kwasami w trakcie trwania całej kuracji.

Nie wyrywać włosów woskiem ani pęsetą między zabiegami oraz nie korzystać z basenów i saun przez 3-5 dni po zabiegu ze względu na ryzyko podrażnienia skóry. Kolejne zabiegi należy wykonać w odstępach 4-12 tygodniowych.

Depilacja woskiem

depilacjaAby prawidłowo wykonać depilację woskiem, włoski powinny mieć długość od 5 do 10 mm. Depilacja woskiem jest najlepszą, najtańszą, najszybszą i najskuteczniejszą metodą depilacji, a efekt gładkiej skóry utrzymuje się od 2 do nawet 5 tygodni. Po kilku depilacjach, usuwanie włosków jest coraz mniej odczuwalne. Przy regularnej depilacji woskiem, włoski odrastają wolniej i są słabsze, niektóre nie wyrastają w ogóle.

Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową jest Idealnym rozwiązaniem dla kobiet szukających długotrwałych efektów, która skutecznie i długotrwale usuwa owłosienie, a przy tym nie powoduje dyskomfortu podczas zabiegu. Jedną z największych zalet depilacji pastą cukrową jest nie wielka ilość przeciwwskazań, które często uniemożliwiają wykonywanie kompleksowego usuwania włosków z powierzchni ciała. Z zabiegu depilacji pastą cukrową mogą korzystać bez obaw nawet kobiety w ciąży oraz osoby z problemami dermatologicznymi jak: cera naczynkowa, przebarwienia skórne, żylaki czy skóra skłonność do alergii.